پرسش های متداول

در اینجا فهرستی از پرسش‌های متداول در حوزه‌ی معماری داخلی و بازسازی که معمولاً مشتریان از ما می‌پرسند را گردآوری کرده‌ایم، این لیست می‌تواند پاسخگوی بسیاری از سؤالات و نگرانی‌های شما در مورد بازسازی ساختمانتان باشد. اگر پاسخ خود را در اینجا پیدا نکردید، با تیم ما در تماس باشید، آنها با اشتیاق پاسخگوی پرسش‌های شما خواهند بود.

برای رسیدن به آشپزخانه رویایی جدید خود، ابتدا ایده‌ها، طرح‌ها و افکار خود را در قالب مجموعه‌ای به نام آشپزخانه جدید گردآوری کنید. این مجموعه می‌تواند یک کتاب یا دفتر شامل ایده‌های نوشته شده، چاپ شده و یا اشکال بریده شده باشد. بالاخص لیستی از تجهیزاتی که در نظر دارید در آشپزخانه جدید خود داشته باشید، تهیه نمایید. کافی است شماره مدل وسیله را بدست آورده تا بتوانید ابعاد و مشخصات دقیق آن را از اینترنت پیدا کنید. اگر قصد خرید تجهیزات جدیدی را دارید یا اگر تجهیزاتی در آشپزخانه فعلی شما موجودند و می‌خواهید مجدداً از آنها استفاده نمایید، در هر صورت کابینت‌های جدید آشپزخانه شما باید قادر به جا دادن این‌ها باشند. در هنگام طراحی آشپزخانه، به اندازه دقیق تجهیزات جدید شما نیاز خواهیم داشت تا بتوانیم کابینت‌های اطراف آن‌ها را بسازیم.

اگر از مشتریان قبلی ما بپرسید، به شما خواهند گفت که ما همیشه از روبرو شدن با هرگونه مشکلات و نگرانی‌های شما استقبال می‌کنیم. هیچ چیز نمی‌تواند مانع ما شود تا رضایت کامل شما را به دست آوریم. در صورت ایجاد تغییر در طرح پس از تایید طراحی نهایی توسط جنابعالی، چنانچه عملیات اجرایی آغاز شده باشد، تغییرات جدید مشمول برآورد هزینه بارخواهد شد. ما همچنین برای آرامش خاطر مشتریان خود، قرارداد 12 ماهه خدمات پس از فروش برای رتق و فتق مسائل فنی ناشی از ساخت و ساز را در صورت تمایل شما ارائه می دهیم.

ما همه نیروهای مربوطه را تامین و پوشش می‌دهیم. Civil-Art، شبکه‌ای از تیم‌های مورد اعتماد و مورد احترام از اصناف مختلف دارد که با سیستم ما هماهنگ بوده، روند کار را پیگیری نموده و می‌توانند برای اطمینان از یک پروژه بازسازی بی‌نقص، به طور موثر با بقیه تیم ما همکاری کنند. بنابراین شما برای تکمیل کل پروژه از ابتدا تا پایان، فقط با ما در ارتباط خواهید بود (نه شرکت های متعدد).

حتماً! اگر می‌خواهید هر چیزی را به طور مستقیم بخرید و آن را برای نصب و راه اندازی در زمان مناسب ارائه نمایید، ما هیچ اعتراضی نداریم، اما ما همیشه به چند دلیل به مشتریان پیشنهاد می‌کنیم که تامین کنندگان ما را انتخاب کنند، زیرا از کیفیت آنها اطمینان داریم، می‌توانیم جزئیات کار را مدیریت نماییم، به قیمت عمده خریداری نماییم و از آنجا که می‌توانیم تماس مستقیم داشته باشیم، هرگونه عیب‌یابی در طول بازسازی آسان‌تر خواهد بود.

خیر! ما به تمام سلیقه‌ها و بودجه‌ها سرویس می‌دهیم. در حال حاضر ما یک محدوده استاندارد 3 گزینه‌ای (اقتصادی، متوسط و لوکس) برای آشپزخانه‌ها و حمام‌ها داریم و همچنین پکیج‌های بازسازی سفارشی را دقیقاً متناسب با نیازهای شخصی شما ارائه می‌دهیم.

بله، امروزه سازندگان زیادی وجود دارند، اما Civil-Art فقط سازنده نیست. ما متخصص بازسازی خانه و ساختمان نیز هستیم و این در هنگام تبدیل خانه‌های موجود به خانه‌های مدرن معاصر، حائز اهمیت است. خدمات ما محدود به بازسازی نیست، بلکه ما مسئول فرآیند طراحی، مشاوره با معماران، اخذ مجوزها و برقراری ارتباطات با تأمین کنندگان و امور حمل و نقل و لجستیک مربوطه نیز می‌باشیم.

برای مشاوره و بحث در مورد ایده بازسازی خود، با یک شرکت بازسازی تماس بگیرید، آنها قادر خواهند بود یک مطالعه امکان‌سنجی انجام داده و در مورد آنچه می‌تواند با توجه به نیازهای مطرح شده از طرف شما انجام شود، شما را راهنمایی نمایند. آنها به شما چند گزینه و هزینه برآورد شده برای بازسازی حمام و بازسازی آشپزخانه را اعلام می‌کنند تا بررسی نمایید که آیا با توجه به بودجه شما، نیازهایتان رفع خواهد شد یا خیر. برخی از شرکت‌ها مانند Civil-Art، علاوه بر این مشاوره، طرح‌هایی ارائه می‌دهند تا بتوانید قبل از بستن قرارداد، طرح نهایی را تصور نمایید.

کاشی‌کاری حمام با عایق‌کاری شروع می‌شود (با فرض اینکه تمام آماده‌سازی‌ها انجام شده باشد) که 1 روز طول می‌کشد و سپس به 24 ساعت دیگر برای خشک شدن نیاز دارد و به محض آماده شدن، کاشی‌کاری شروع می‌شود (که ترکیبی از برش کاشی‌ها و قرار دادن آنها در محل است) و بسته به اندازه حمام بین 2-4 روز بطول خواهد انجامید.

بستگی به محل خانه و وسعت بازسازی دارد. به طور کلی بازسازی ارزان‌تر است، به شرطی که تغییرات فقط مربوط به «زیبایی شناسی» باشد و هیچ چیز سازه‌ای تغییر نکند. اما در برخی نقاط تهران، ساختن یک بنای جدید ممکن است نسبت به گسترش مساحت یا اضافه کردن یک طبقه، ارزان‌تر تمام شود.

1. اتصالات، شیرآلات و محصولاتی که قیمت مناسب‌تری دارند را انتخاب نمایید 2. لوله‌کشی را در همان مکانی که قرار دارد، حفظ نمایید 3. از تغییراتی که نیازمند اخذ مجوز می‌باشند، اجتناب کنید. 4. در صورت امکان از همان قطعات قدیمی استفاده نمایید 5. هر چیزی که هنوز ارزش دارد را بفروشید 6. برنامه‌ریزی دقیقی برای بودجه خود داشته باشید و 7. بخش‌هایی از بازسازی را خودتان بر عهده بگیرید.

با فرض اینکه طراحی، نهایی شده و قطعات و تجهیزات مورد نیاز ساخته شده‌ باشند، به طور کلی بازسازی آشپزخانه از تاریخ تخریب بین 5-6 هفته به طول خواهد انجامید (بجز کاشی کاری و پوشش دیوار بین کابینتی که اجرای آن قدری زمان بر خواهد بود)

به طور کلی بازسازی حمام بین 3-4 هفته از تاریخ تخریب به طول خواهد انجامید، با این حال اگر بازسازی نیازمند اخذ مجوز باشد، این زمان افزایش می‌یابد.

ابتدا کارهایی که می‌خواهید انجام دهید را دقیقاً برنامه‌ریزی نموده و حدود دقیق کار را از شرکت مجری خود دریافت نمایید. پس از آن چیزهایی که باید در نظر گرفته شوند، برایتان مشخص می گردد. چک‌لیست‌ها در بهبود روند کار بسیار مفید هستند و بدون استفاده از آن‌ها اوضاع گیج‌کننده می‌شود. می‌توانید چک‌لیست‌های مختلفی را از اینترنت تهیه نمایید (به عنوان مثال چگونه یک سازنده را انتخاب نماییم)، همچنین کتاب الکترونیکی Civil-Art را بررسی نمایید (مطالب زیادی در آن وجود دارد که به درد شما می‌خورد).

1.بودجه دقیق خود را مشخص نموده و همواره آن را مد نظر داشته باشید 2. آگاهانه تصمیم‌گیری کنید، یعنی با صرف زمان کافی، تمام گزینه‌ها را با دقت ارزیابی نمایید 3. بخش‌هایی از بازسازی را خودتان بر عهده بگیرید 4. تا جای ممکن قطعات و مصالح قدیمی را مجدداً مورد استفاده قرار دهید 5. از محصولات گران‌قیمت و ارزان‌قیمت، بصورت تلفیقی استفاده نمایید 6. محصولات، مصالح و قطعات را از طریق شرکت مجری خود خریداری کنید (قیمت عمده) 7. قرارداد خود را با قیمت ثابت ببندید تا احتمال کسری بودجه به حداقل برسد 8. تغییرات در ساختار و جانمایی خانه را به حداقل برسانید 9. در طول بازسازی هر چیزی که مایل به حذف آن هستید را بفروشید 10. زمان‌بندی استراتژیک داشته باشید: بازسازی را به فصل‌های پرکار (پیک) یعنی تابستان و نزدیک عید، موکول نکنید.

به طور معمول بازسازی کامل خانه بسته به حدود، پیچیدگی و اندازه بازسازی بین 2-6 ماه به طول می‌انجامد.

بهترین کار این است ابتدا هزینه‌ای که می‌خواهید صرف بازسازی نمایید را دقیقاً مشخص نموده و سپس با مشورت با یک سازنده واجد شرایط و مدیر پروژه مشخص نمایید با توجه به بودجه مشخص شده، چه تغییراتی امکان‌پذیر است. سپس می‌توانید با توجه به بودجه مشخص شده، گزینه‌‌های مختلف را بررسی نموده و موردی که به بهترین شکل متناسب با نیازهایتان می‌باشد را انتخاب کنید.

هم بازسازی و هم نوسازی به معنای ارتقا و ایجاد تغییرات در یک خانه موجود است. با این حال هر یک به دو نوع عملیات با کمی تفاوت اشاره می‌کنند. بازسازی به معنای «مرمت و بازگرداندن بنا به حالت پایدار» و نوسازی به معنای تغییر ساختار یا مدل بنا است.

توصیه ما این است که ابتدا با یک شرکت متخصص بازسازی تماس بگیرید تا به بحث در مورد نیازهای خود پرداخته و ببینید چه چیزی امکان‌پذیر است و ایده بازسازی خود را امکان‌سنجی کنید. آنها قادر خواهند بود مراحل بعدی را بطور دقیق برای شما طرح‌ریزی نموده و همچنین به شما بگویند با در نظر گرفتن هزینه‌ها، جدول زمانی، نیازها و برنامه‌ها، می‌توانید چه انتظاراتی داشته باشید.

خیر، در طول پروژه بازسازی شما، تمام این‌ها هماهنگ خواهد شد.

خیر، در واقع برخی از افراد ترجیح می‌دهند بازسازی را هنگامی که دور از خانه و در تعطیلات به سر می‌برند، انجام دهند تا اختلالات را به حداقل برسانند. ما شهرت بسیار خوبی داشته و همیشه به شدت برای اموال شما احترام قائل هستیم. مدیران پروژه ما در محل حاضر خواهند بود تا اطمینان حاصل نمایند که همه چیز بی‌نقص اجرا می‌شود و آرامش خاطر شما را فراهم نمایند. البته طبیعتا لازم است تا وسایل در داخل اتاقی جمع آوری و درب اتاق قفل شود.

به طور کلی یک شرکت بازسازی معتبر، با نیروهای پیمانکاری و شبکه‌ای از تأمین کنندگان مورد اعتماد خود، کار می‌کند. این امر باعث می‌شود بازسازی بسیار کمتر استرس زا بوده و مقرون به صرفه‌تر باشد. بازسازی خانه به طور معمول نیاز به 8 – 10 گروه مختلف دارد و اگر هر یک از آنها غیر قابل اعتماد باشند، بر کار سایر گرو‌های درگیر، تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل اگر یک مشتری مایل به استخدام گروه‌ها و استادکاران مختلف باشد، ما تمایلی به بر عهده گرفتن بازسازی نخواهیم داشت.

ما توصیه می‌کنیم که یک پروژه بازسازی باید حداقل بیمه مسئولیت مدنی و بیمه جبران خسارت حرفه‌ای را داشته باشد تا از شما به طور کامل در مقابل هر اتفاقی که ممکن است در طول بازسازی بیافتد، محافظت نماید.

تمام مناطق بعلاوه حومه ی شهر مناطق ویلایی نشین و کرج.

ما از ایجاد هرگونه تغییرات توسط شما به منظور ارتقای منزلتان، استقبال می‌نماییم. هرگونه درخواست از جانب شما، نیازمند نیروی کار و یا مصالح اضافی خواهد بود که به عنوان یک هزینه ی متغیر قرارداد فی مابین را متاثر می کند. هزینه اعمال تمام تغییرات، برآورد شده و به شما ارائه خواهد شد تا قبل از اینکه هرگونه تغییری صورت گیرد، تأییدیه انجام این تغییرات را به سازنده بدهید.

نحوه پرداخت شما، معمولاً بر مبنای یک سیستم پرداخت مرحله‌ای طبق جزئیاتی که در قرارداد ساختمانی ذکر شده است، محاسبه می‌شود. یکی از مزایای قرارداد کامل این است که شما هزینه را تنها به یک شرکت می‌پردازید و پرداخت‌ها در مراحل معینی از پروژه انجام می‌شود. در زمان عقد قرار داد، ما برایتان یک برنامه زمانی پرداخت و همچنین یک برنامه زمانی ساخت و ساز هم ارسال می‌کنیم تا بدانید در هر زمانی چه انتظاری داشته باشید.

تنها راه برای تضمین اینکه پروژه شما با بودجه مشخصتان به پایان می‌رسد، بستن یک قرارداد کامل و توافق بر قیمت ثابت با سازنده خودتان است. در آغاز در مورد تمام مبالغ بحث نمایید و بررسی نمایید که آیا تمایل دارید که مبلغی بیشتر از آنچه سازنده در نظر دارد، در این اقلام صرف نمایید. به عنوان مثال هزینه آشپزخانه‌ها و کف فرش‌ها بسته به تنوع متریال و سلیقه‌ی شما، می‌توانند بسیار متفاوت باشند. برخی از هزینه‌های اضافی که ممکن است به صاحبخانه تحمیل شود و ممکن است در قرارداد نادیده گرفته شود و در صورتحساب گنجانده نشده باشد: محوطه سازی و چمن، صندوق نامه، پرده‌ها و کرکره‌ها. این موارد می‌توانند به راحتی باعث افزایش هزینه‌ها شوند.

به عنوان یک قاعده کلی، مجوز ساختمانی زمانی مورد نیاز است که: 1. شامل کار سازه‌ای باشد (به عنوان مثال از بین بردن دیوار باربر). 2. مساحت (متراژ) خانه قرار است تغییر کند. 3. سیستم‌های مکانیکی خانه (به عنوان مثال گاز، برق و یا لوله کشی) قرار است دوباره ساخته و یا در غیر این صورت اصلاح شوند. اصولاً شما همیشه باید درخواست کنید که سازنده شما همه مجوزهای ساختمانی را اخذ نماید. این به این دلیل است که می‌توان مطمئن بود کسی که «مجوز دریافت می‌کند» تمام کار را مطابق با استانداردها و کدهای ملی ساختمان پیش می‌برد. امور مربوط به شهرداری و نظام مهندسی و آتش نشانی شامل هزینه های جداگانه است.

اگر در حال اجرای عملیات ساختمانی هستید، ممکن است نیاز به دریافت مجوز ساختمانی داشته باشید. در اینجا چند نمونه از کارهایی که نیاز به مجوز دارند را مشاهده می‌نمایید: تغییر هر بنای ساختمانی از جمله ساختمان‌های جدید، جانبی، الحاقی (سایبان)، تغییرات سازه‌ای و تغییرات اساسی در لوله‌کشی اصلی گاز شهری. همچنین برای رفع هر گونه مشکلات در روند اجرایی کار، در ابتدا باید به ناحیه‌ی شهرداری منطقه مربوط مراجعه و اطلاع لازم با پرکردن فرم‌های مربوطه داده شود .

در صورت امکان از همان ابتدا؛ هر چه زودتر مجری خود را درگیر نمایید، به نفعتان است. اکثر شرکت‌های بازسازی، معماران و تأمین کنندگان خود را دارند، بنابراین در هنگام تصمیم‌گیری‌های حساس مانند انتخاب یک بخش، سبک معماری، طرح‌ها و مصالح ساختمانی، می‌توانند شما را از بسیاری از دردسرهای بعدی رهانده و در صورت اتفاق نظر، به جلوگیری از اشتباهات پر هزینه کمک نمایند.

با درخواست مشاوره ساخت با مدیر پروژه/ مجری شروع نمایید، می‌توانید به بحث در مورد ایده‌های خود پرداخته و مدیر پروژه نیز می‌تواند به شما اطلاع دهد با توجه به نیازهای شما، چه چیزی امکان‌پذیر است. پس از آن متوجه می‌شوید که مراحل بعدی چه هستند و با توجه به هزینه، روند و الزامات، می‌توانید چه انتظاراتی داشته باشید.

 

آیا پاسخ پرسش خود را نمی توانید، پیدا کنید؟

 
لطفا فرم زیر را تکمیل کرده، کارشناسان ما ظرف 12 ساعت کاری با شما تماس خواهند گرفت. همچنین می‌توانید با شماره‌ زیر نیز تماس حاصل نمایید.

 

5664 924 912 0098